tirmizi
Bir süredir bloğuma girip tarif vermek gelmiyor içimden. Müslüman kardeşlerimiz acı çekerken sofralar yayınlamak, yemek tarifleri vermek sanki onları umursamadan herşeye duraksız devam etmekmiş gibi geliyor. Bir süredir farklı tarifler deneme isteğim bile pek yok. Susmak ya da üzülmek pek işe yaramıyor ve bu hal ile onlara yardım etmiş olmuyorum. Kelimeleri ardı ardına sıralamak, birlik çağrıları yapmak susmaktan belki bir adım öte ama zalimleri durdurmaya yetmiyor. Ben en azından Hz.İbrahim (a.s.)’ın ateşine su taşıyan karınca misali safımı belli etmek ve dualarımızın Müslüman kardeşlerimizle olduğunu bildirmek istedim. Elimden gördüğüm haksızlıkları, zulümleri engellemek gelmeyince iyi ki benim bir Rabbim var ve Cehennem boşuna değil diyebiliyorum. Bunu düşünmek içimi rahatlatıyor. Bakalım hesap günü bu zalimler   ne diyecekler???

Selametle kalın… Tüm Müslüman kardeşlerimiz için dualarınızı eksik etmeyin..

Reklamlar

Benim Safım Belli Olsun …” için 2 yorum

  1. duana amin diyor, hemen yanında yer aldığımı belirtmek istiyorum.
    artık televizyonda haber izleyemez, gazete okuyamaz olduk. çocukların, anne babaların çektiği acı ve zulumler dayanılır gibi değil. Rabbim hidayet versin, zalimleri,, islah etsin!

  2. Evet canım çok haklısın. Gerçekten insan çok üzülüyor ama ne yazık ki hiç bir şey yapamıyoruz. Hele, o son kimyasal saldırıda ölen çocukları görünce yüreğim sızlıyor. İnsan bir de anneyse eğer, çok daha kötü hissediyor. Sonuçta onlar da birilerinin yavruları… Rabbim bu acılara sebep olanlara, hak ettiklerini en kısa zamanda versin diyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s