Selamün aleyküm. Uzun bir ara verdim ve sanırım verdiğim en uzun ara bu oldu ki  merak eden dostlar oldu. Merak edip soran herkese teşekkür ederim.

Ayrılığımın ilk nedeni aslında İzmir’e annemlerin yanına gitmemdi. Gitmeden önceki haftanın çok yoğun olması nedeniyle bloğa girip bir süre olmayacağımı yazmaya bile fırsatım olmamıştı. Gelince nasıl olsa yazlıkta yapılmış güzel yemeklerin tariflerini paylaşıp arayı kapatırım diye umarken tatilimiz sırasında evimize hırsız girdiğini öğrendik. Hırsız evdeki bilgisayarımızı çalmıştı. Aile apartmanında oturmanın verdiği bir kolaylıkla kilidimiz yapıldığı için tatili yarıda kesmedik ama tatil bir bakıma bana zehir oldu. Tatile gitmeden önce yedeklediğimiz bilgisayarın bilgileri elimizde olduğundan giden bilgisayardan az da olsa elimize bilgiler kaldı diye teselli bulduk ama evi ne halde bulacağım endişesi tüm tatil benimleydi. Ev sahipleri olmadan işlem yapmayan polis nedeniyle evde hırsızlık sonrası hiç birşeye dokunulmaması gerekiyordu. Nihayet tatil dönüşü bir endişe ile kapımızı açtık. Evimde benden izinsiz birilerinin dolaşıp evimi kurcalamaları fikri hep rahatsız etmişti beni ama ilk eve girdiğimde bu duyguyu daha da yoğun hissettim. Evime ilk defa giriyormuş gibi çekinerek girdim ki tatil sonrası genelde “evim evim güzel evim” diye girerdim evime. Neyse ki polisler hemen geldiler ve sonrası evimizi yeniden eski haline döndürme uğraşlarıyla geçti. Ama hala tam bir düzen oturtamadım. En azından bloğuma yeniden devam etmem için eşimin bilgisayarından yeniden bazı ayarlar yapmak gerekiyor. Bunları da aşıp bir an önce yeni tarifleri sizinle paylaşıp kaldığım yerden devam etmek istiyorum.

Allah (c.c.) cümlemizi kötü insanların şerrinden korusun. Allah kimseyi kul hakkından anlamayan insanlarla karşılaştırmasın. Amin.

Selametle kalın.

Reklamlar

Uzun Bir Aradan Sonra…” için 10 yorum

 1. Canım,
  Çok geçmiş olsun, Allah kötüye fırsat vermesin.
  Seni çok iyi anlıyorum, bizim eve hırsız girdiği zaman evde yabancı birinin dolaştığı hissi beni çok huzursuz etmişti.

 2. Canım çok geçmiş olsun bizim de 2 kez başımıza geldi ve birçok özel eşyam gitti Allah hepimizi böyle nalet insanlardan korsun sevgilerimle…

 3. Seni merak etmememin sebebi neden bilmiyorum ama annenlerin yanına gitmiş olduğuumu düşünmemdendi:) Sanırım geçen yıldan alışmışım:))

  Rabbim beterinden korusun, keşke böyle üzücü birşey olmasaydı :(

  1. Ara verdiğimde genelde İzmir’e gitmiş oluyorum değil mi? :) Gerçi yine gittim ama işte dönüşte böyle bir durumla karşılaşınca bloğuma dönmem biraz daha uzun zaman aldı. İlgin için çok teşekkür ederim.

 4. Canım çok geçmiş olsun, seni çok iyi anlıyorum benimde başıma geldi..

  Cana geliceğine mala gelsin derler ya..:( Böyle teselli olalım bari..

  selam ve dua ile..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s